ekologia karmat

Tworzywa i ekologia

KARMAT – Ekologiczne Systemy Sanitarne

 

Zakłady Produkcyjne Karmat położone są w malowniczym miejscu otoczonym polami uprawnymi, łąkami i starodrzewem, w którym zamieszkuje wiele zwierząt i ptaków. To jeden z powodów, że od początku swojego istnienia firmie towarzyszy wyjątkowa dbałość o środowisko naturalne.
Zakłady od ponad trzydziestu lat przetwarzają wyłącznie ekologiczny polipropylen. Tworzywo to jest trwałe , bardzo wytrzymałe, nietoksyczne, bezpieczne dla ludzi i środowiska naturalnego. Podczas przetwarzania nie emituje do atmosfery żadnych szkodliwych substancji, jest obojętne dla zdrowia pracowników a także użytkowników gotowych wyrobów zamontowanych w ich domach.

 

Procesy produkcyjne są tak opracowane, że wszystkie odpady w 100 % zostają przetworzone w naszej firmie. 
Dbamy o oszczędność wody poprzez zainstalowanie systemu chłodzenia form i urządzeń produkcyjnych, który wykorzystuje wodę krążącą w obiegu zamkniętym.

 

Z dużym zaangażowaniem prowadzimy też prace na terenie otaczającym firmę. Konserwujemy i pielęgnujemy istniejący starodrzew. Bardzo zależy nam na utrzymaniu szczególnego piękna krajobrazu wokół nas. Naszym celem jest nie tylko ochrona środowiska, ale także stała troska o tworzenie jego nowych wartości.